Kto som a prečo to robím ?

 

Volám sa Jana Poláková. Narodila som sa a do dnes žijem v Bratislave.

Agility sa venujem od roku 2006. Sheila je môj prvý pes ktorého som si ,,vydupala". Kedže som človek aktívny hľadala som aktivitu do ktorej by som mohla zapojiť aj svojho psa...Kedže som chcela mať ,,pokojný" život so psom začala som najprv navštevovať cvičisko na ktorom sme sa naučili základnej poslušnosti. Potom sme chceli niečo viac, niečo kde sa budeme viac hýbať....

Ako náhodou sme objavili agility. Začali sme navštevovať klub AK Skiper Bratislava ktorý v tom čase pôsobil vo Vinohradoch. Nakoľko sme to mali trocha od ruky a ja som v tom čase ešte nemala musela som chodiť MHD a od zástavky ešte takých 10 minút pešo. To ma ale však od tréningov neodradilo pretože ma tento šport chytil a bavilo ma to.

 

Aj keď nám to zo začiatku moc nešlo a občas nás to ani nebavilo (veď koho by bavilo skákať celú hodinu cez dve skočky keď vidíte iných, tých pokročilejších že môžu behať po kladine , cez tunely a iné prekážky) nevzdali sme to a ako sa hovorí trpezlivosť ruže prináša sme sa aj my po nejakom čase dostali k trénovaniu iných ťažších prekážok.

 

V tomto klube sme strávili pár rôčkov . Ak dobre počítam tak to boli presne tri rôčky. Po tomto období som sa rozhodla že si založím svoj vlastný klub a budem trénovať ďalších ľudí ktorí majú o tento šport záujem.

Klub som založila spolu s mojou kamarátkou ktorá trénovala základnú poslušnosť a Obedience. Nakoľko nemala toľko času venovať sa tomu ako by chcela ostali sme len my ,,agiliťáci".

 

Ako čas plynul pribúdali záujemcovia a ja som sa len tešila. Niektorí ostali v klube do dnes, iní asi stratili trpezlivosť (lebo pri tomto športe je strašne dôležité aby bol človek trpezlivý a neočakával od psa že všetko pochopí hneď na prvý krát) a úplne s trénovaním prestali, iným nevyhovoval prístup (povedze si na rovinu ako sa hovorí ,,sto ľudi, sto chutí) a odišli do iných klubov kde sú teraz spokojní. Ale aj napriek týmto skutočnostiam sme ostali v priateľskom vzťahu a na pretekoch sa vieme porozprávať prípadne si poradiť a pomôcť.

 

Moje najväčšie úspechy :

 

Rok 2008 :         2. vicemajsterka SR (3.miesto)

Rok 2010 :         reprezentácia EO 2010 Liberec

Rok 2011:          vicemajsterka SR, jednotlivci, kategória medium

                           2. vicemajsterka SR, družstvá, kategória medium

Rok 2012:          2. vicemajsterka SR

Rok 2013:          vicemajsterka SR družstvá medium

                          2. vicemajsterka SR  jednotlivci medium

Rok 2018:         účasť v kvalifikácií na EO 2019

                          majster Slovenska terierov 2018

 

.... a veľa ďalších ;-)