KTO SME A AKO VZNIKOL NÁŠ KLUB 

 

Náš klub vznikol v máji 2009. Klub som založila spolu s mojou kamarátkou ktorá sa venuje výcviku základnej poslušnosti a obedience. Tento nápad založiť si vlastný klub vznikol aj kvôli tomu že som chcela rozšíriť tento šport na Slovensku a hlavne v Bratislave, a chcela som mať už aj niečo vlastné kde by som mohla realizovať svoje nápady, mať svoj vlastný ,,cvičák“, predávať svoje skúsenosti iným ľudom ktorý majú o tento šport záujem.

 

Keďže veľa bratislavských agility klubov pôsobí v mestskej časti Petržálka rozhodla som sa založiť si klub v inej časti mesta a preto sme sa rozhodli pre mestskú časť Nové mesto. Na počudovanie sme pozemok pre výcvik našli rýchlo a veľmi sme sa potešili. Najprv sme si mysleli že to bude niečo malé ale keď sme uvideli miesto kde budeme mať cvičisko neverili sme vlastným očiam. Pekný, veľký pozemok o rozlohe 10 árov, oplotení a blízko zástavky MHD.

 

 Hneď sme začali vybavovať potrebné veci na to aby sme mohli začať s výcvikom. Hlavné bolo zohnať prekážky na agility a tak sme oslovovali predajcov prekážok. Nakoľko sme na začiatok nemali veľa peňazí, teda nemali sme nič museli sme všetko platiť s vlastných finančných prostriedkov. Prvé tréningy začínali len so skočkami, pomaly pribúdali noví členovia a tak sme získali nejaké finančné prostriedky za ktoré sme nakúpili tunely. Keďže nám ešte chýbalo to najhlavnejšie (zónové prekážky) začali sme hľadať sponzora.

 

Najprv som písala maily všetkým možným výrobcom granúl, potom všetkým možným firmách a keď sa nikto neozýval spýtala som sa členov ktorý sa zúčastňovali mojich tréningov. Šťastie sa na nás usmialo a jedna členka klubu nám vybavila sponzorský príspevok za ktorý sme mohli nakúpiť zónové prekážky.

 

V našom klube trénujú psíkovia všetkých možných plemien a veľkostí. Nerobíme rozdiely medzi plemenami. U nás v klube sú vítaní tak ako psi s rodokmeňom tak aj kríženci. V klube trénujú ľudia ktorí sa chcú venovať agility profesionálne ale aj tí ktorí navštevujú klub len za účelom rekreačným. Počase aj tí ktorí chceli zo začiatku robiť agility rekreačne zistia že ich to baví viac ako si mysleli a začnú chodiť na preteky. V našom klube sú ľudia ktorí majú spoločný záujem a to zvieratá a sme radi ak sa na každý tréning tešia.